Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Sunday 19 November 2017
Striker Premier A: 2017/18
St Pauls Artane41Donnycarney FCMcAuley Park 214:00Thornton John
Kelly Ian
Stephens Sean
First Ireland Premier B: 2017/18
Sheridan FC11East Wall RoversAUL Complex11:00Bartley Frank
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
St Malachys AFC71Stamullen FCEdenmore Crescent11:00Cunningham Larry
Woodlawn/Sportslink11Kilmount BoysSportslink11:00Barbagallo Francesco
Dublin Celtic FC22St Brendans UnitedIT Blanchardstown11:00Allen Paul
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Rivervalley Rangers31Mountview CFCRidgewood Swords11:00Caulfield Kevin
Raheny United26Carriglea FCSt Anne's Park11:00Ruggier Fred
Lusk United23Portrane Ath FCRathmore Road Lusk11:00Durran Alex
Coolock Ath52OLV FCDarndale Pk13:00Reid John
Railway Union12Donnycarney FCPark Ave.14:00Dorin-Urcan Emil
LFA Junior Cup: 2017/18
Baldoyle United76Gorey RangersBrookstone Road11:00Murphy Terry
Sheriff YC Prem A42North End UtdClontarf Road All Weather14:00O'Hanlon Joseph
Hardwicke FC21Deen CelticRichmond Rd16:00Houlihan Mark
Real Transilvania02LarkviewAUL Complex11:00Castillo Antonio
LFA Junior Shield: 2017/18
Skryne Tara40Clontarf FC13:15
Chanel SSC61Shamrock CelticAUL Complex11:00Stephens Sean
BJD Celtic01Cabra Celtic11:30
St Pats/Phoenix16Donacarney Celticjohnstown park no411:00O'Connor Anthony
Gorey Rangers20Grange Woodbine14:00
Dingle United31Park CelticDeaf Village Ireland11:00Lawless Brian
Swords Celtic21Woodfarm FC14:30
Mountmellick13Loughshinny FC13:30
Saturday 18 November 2017
First Ireland Sen Sat: 2017/18
Ballyogan Celtic11Sandyhill/Shangan FCBearna Pk Sandyford14:00McCabe Patrick
Kilmore Celtic FC14Hardwicke FCCoultry Park14:30Kelly Ian
Toplion Div 1 Sat: 2017/18
Clontarf FC35Brookfield CelticSt Annes(Woodside)12:00Cunningham Larry
Valley Park United41Dublin Celtic FCPlunket Ave Finglas14:00Allen Paul
St Pats/Phoenix93St Itas AFCjohnstown park no414:00Stephens Sean
FCG Div 2 Sat: 2017/18
Shanganagh Cliffs31Raheny UnitedShanganagh Cliffs14:00Castillo Antonio
AUL Division 3 Saturday: 2017/18
Belclare Celtic25Mourne Celtic FCPoppintree Park 414:00Durran Alex
St Columbans SYC41Hot Press MGBGlin Road14:30Preston Noel
Aungier Celtic50Mulhuddart FCGrangegorman A/W14:30Smith Jim
AUL Division 3A Saturday: 2017/18
Oliver Bond FC16Phoenix FCGrangegorman A/W12:00Bartley Frank
Celtic Park15Willows FCSt Anne's Park14:00Brennan Luke
LFA Junior Cup: 2017/18
Sheriff YC Prem B34Shamrock RoversChanel Leisure Centre18:00Murphy Terry
Trim Town41Broombridge FC
TEK Utd10Oliver Bond FC
Seaford Rock12Columbas Rovers
LFA Junior Shield: 2017/18
Earl Celtic42Celtic ParkBrickfield Park14:00
Rivermount FC80Frankfort FCTolka Valley Pk14:30Thornton John
Kingswood Castle40Beech Park 2ndBallymount Pk14:30Nolan Philip
Rivervalley Rangers910Dynamo RidgewoodRidgewood Swords14:00Lawless Brian Jn
Friday 17 November 2017
First Ireland Premier B: 2017/18
Rivervalley Rangers12Ely WoodlawnAUL Complex19:30Bartley Frank
RPD Cup 2017/18
Villa Celtic31Balscadden FCChanel Leisure Centre19:30Stephens Sean
LFA Junior Cup: 2017/18
Usher Celtic52Howth CelGrangegorman A/W19:30McGuirk Liam
Murphy Terry
Brennan Luke
Coill Dubh Ath23Kilmore Cel
Trinity/Donaghmede FC43McKelvey Celtic
Wednesday 15 November 2017
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Coolock Ath06Cabra CelticAUL All weather20:00O'Connor Anthony
AUL Futsal League: 2017/18
Blue Magic34Puskas HagiAbbotstown Indoor20:00
Monday 13 November 2017
Toplion Div 1 Sat: 2017/18
Dingle United13Donnycarney FCAUL Complex20:00Suteu Alin
AUL Futsal League: 2017/18
St Itas Futsal (Seniors)91St Itas Futsal (Reserves)Abbotstown Indoor20:00
Blue Magic (2nd)62Futsamba NaasAbbotstown Indoor21:00
Sunday 12 November 2017
First Ireland Premier B: 2017/18
St Michaels FC30McKelvey CelticBrickfield Pk Allweather12:00Thornton John
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
SCV FC93Villa CelticQuarryvale Park11:00Shelley Paul
St Brendans United50Ballyogan CelticMcAuley Park 211:00Moore Aidan
Blackrock College FC43East Wall BessboroughRockfield Pk11:00Barbagallo Francesco
Kilmount Boys25Woodlawn/SportslinkMt Olive Road14:00Allen Paul
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Grange Woodbine50Woodfarm FCEdenmore Crescent11:00Caulfield Kevin
Rivervalley Rangers00Raheny UnitedRidgewood Swords11:00Lawless Brian Jn
Donnycarney FC04Loughshinny FCNo.17 St Anne's Park11:00O'Connor Anthony
Cabra Celtic21Clontarf FCAUL All weather11:00Bartley Frank
RPD Cup 2017/18
Dublin Celtic FC27East Wall RoversIT Blanchardstown11:00Houlihan Mark
Stamullen FC09Kippure FCGormanston Pk11:00Castillo Antonio
AUL Frank Roe Cup 2017/18
OLV FC34Portrane Ath FCMarkieviecz Pk11:00Nolan Philip
Carriglea FC45Coolock AthMonkstown Ave12:15Kelly Ian
Dingle United21St Pats/PhoenixDeaf Village Ireland11:00Suteu Alin
Railway Union40Lusk UnitedPark Ave.14:00Reid John
FAI Umbro Junior Cup: 2017/18
Dingle United54Donnycarney FCGrangegorman A/W11:00Murphy Terry
St Pauls Artane51Trim CelticMcAuley Park 114:00Conroy Adam
Newfoundwell FC20Rivervalley Rangers
LFA Junior Cup: 2017/18
Balscadden FC37Real TransilvaniaRingcommon Sports Centre11:00Carey Wayne
Saturday 11 November 2017
First Ireland Sen Sat: 2017/18
Hardwicke FC54Balscadden FCRichmond Rd14:30Thornton John
Toplion Div 1 Sat: 2017/18
Brookfield Celtic11St Pats/PhoenixJobstown Park14:30Cunningham Larry
FCG Div 2 Sat: 2017/18
Griffith Rovers41Raheny Unitedjohnstone park no 514:00Shelley Paul
Broombridge FC51East Wall RoversJohn Paul Park 214:00Williams Paul
First Ireland AUL Challenge Cup
St Itas AFC13Whitehall CelPortrane Rd14:00Watson John
AUL Paddy Cole Cup 2017/18
St Pauls Artane14Buttercrust UtdAUL Complex14:00Moore Aidan
AUL Frank Roe Cup 2017/18
Ely Woodlawn25Mourne Celtic FCSportslink14:00Smith Jim
St Columbans SYC30Raheny UnitedGlin Road14:30Caulfield Kevin
Rivermount Boys45Kingswood CastleTolka Valley Pk14:00Brennan Luke
Griffeen Celtic FC51Willows FCCorkagh Park14:00Nolan Philip
Clontarf FC21Carriglea FCSt Annes(Woodside)14:30Rogan James
Rivervalley Rangers32Oliver Bond FCRidgewood Swords14:00Barbagallo Francesco
Celtic Park 3 Sat20Balrothery FCSt Anne's Park14:30Kelly Ian
St Brendans United15Aungier CelticMcAuley Park 215:00Byrne Robert
Belclare Celtic30Celtic ParkPoppintree Park 414:00Kenny Patrick
Mulhuddart FC03SCV FCMick Walsh Pk14:30Castillo Antonio
FAI Umbro Junior Cup: 2017/18
Glebe North45Sandyhill/Shangan FC
Oliver Bond FC41St MochtasGrangegorman (grass)12:00Reid John
Ballyogan Celtic (Sat)01Firhouse CloverBallyogan Pk14:00Stephens Sean
Friday 10 November 2017
Striker Premier A: 2017/18
Kilmore Celtic FC31Raheny UnitedChanel Leisure Centre19:30Lawless Brian Jn
Suteu Alin
O'Connor Anthony
Hardwicke FC31Baldoyle UnitedRichmond Rd20:00Murphy Terry
Carey Wayne
Cunningham Larry
FCG Div 2 Sat: 2017/18
Elm Mount FC01Howth CelticRichmond Rd18:30Domican Stephen
KC United52Shanganagh CliffsIT Blanchardstown19:30Nolan Philip
FAI Umbro Junior Cup: 2017/18
Usher Celtic10Sheriff YCGrangegorman A/W19:30O'Hanlon Joseph
Conroy Adam
Brennan Luke
Collinstown FC63Ely Woodlawn20:00
Wednesday 8 November 2017
AUL Futsal League: 2017/18
Bohemian AFC39St Itas Futsal (Seniors)Abbotstown Indoor20:00
Monday 6 November 2017
Futsamba Naas25Blue MagicAbbotstown Indoor20:00
St Itas Futsal (Reserves)05Blue Magic (2nd)Abbotstown Indoor21:00
Total : 98