Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 20 January 2018
First Ireland Sen Sat: 2017/18
Kilmore Celtic FCRailway UnionChanel Leisure Centre14:00Reid John
Hardwicke FCSandyhill/Shangan FCRichmond Rd14:30Kelly Wayne
O'Connor Anthony
Thornton John
Toplion Div 1 Sat: 2017/18
Dublin Celtic FCValley Park UnitedIT Blanchardstown14:00Bartley Frank
Suteu Alin
TBA
St Itas AFCSt Pats/PhoenixSt Ita's Hospital Portrane14:30Kenny Patrick
FCG Div 2 Sat: 2017/18
Howth CelticShanganagh CliffsCeltic Park Sutton14:00Watson John
East Wall RoversGriffith RoversAlfie Byrne Road16:00Cunningham Larry
LFA Junior Cup: 2017/18
pegasus st jamesEast Wall BessboroughTBA12:00
TEK UtdBalscadden FCTBA14:00
Columbas RoversCherry OrchardAUL Complex13:30Stephens Sean
LFA Junior Shield: 2017/18
Cloughertown UtdCarriglea FC14:00
Sunday 21 January 2018
Striker Premier A: 2017/18
St Pauls ArtaneHowth CelticMcAuley Park 214:00Kelly Wayne
O'Hanlon Joseph
Houlihan Mark
First Ireland Premier B: 2017/18
Sheridan FCSheriff YCAUL Complex11:00O'Connor Anthony
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
Woodlawn/SportslinkSt Malachys AFCSportslink11:00Cunningham Larry
Chanel SSCBalscadden FCAUL Complex11:00Bartley Frank
Blackrock College FCSCV FCRockfield Pk11:00Stephens Sean
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Lusk UnitedMountview CFCRathmore Road Lusk11:00Smith Jim
Clontarf FCDonnycarney FCChanel Leisure Centre11:00Suteu Alin
Grange WoodbineSt Pats/PhoenixDonaghmede Community School13:30Durran Alex
Railway UnionCarriglea FCPark Ave.14:00Allen Paul
Woodfarm FCChanel SSCLeixlip Amenities Centre14:30Nolan Philip
AUL Liddy Cup 2017/18
Real TransilvaniaRaheny UnitedAUL Complex11:00Conroy Adam
FAI Umbro Junior Cup: 2017/18
Shannon TownOliver Bond FC
LFA Junior Cup: 2017/18
FC TransylvaniaBaldoyle United
LFA Junior Shield: 2017/18
Cabra CelticBanagherAUL All weather13:00Castillo Antonio
Loughshinny FCGeashillLoughshinny Pk14:00Moore Aidan
Dingle UnitedCastleknock CelticDeaf Village Ireland11:00Barbagallo Francesco
LFA Senior Cup 2017/18
BluebellUsher Celtic
Monday 22 January 2018
AUL Futsal League 2018
Bohemian AFCDublin City FutsalAbbotstown Indoor20:00
Blue Magic (2nd)St Itas Futsal (Reserves)Abbotstown Indoor21:00
AUL Paddy Cole Cup 2017/18
Dingle UnitedBrookfield CelticAUL Complex19:30Reid John
Tuesday 23 January 2018
FAI Futsal Cup 2018
Dublin City FutsalFutsamba Naas20:00
Wednesday 24 January 2018
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Donnycarney FCGrange WoodbineChanel Leisure Centre19:45Suteu Alin
AUL Futsal League 2018
St Itas Futsal (Seniors)Puskas Hagi FutsalAbbotstown Indoor20:00
Blue Magic FutsalFutsamba NaasAbbotstown Indoor21:00
Friday 26 January 2018
First Ireland Premier B: 2017/18
McKelvey CelticReal TransilvaniaSt Margarets Road19:30O'Hanlon Joseph
Ely WoodlawnRivervalley RangersOscar Traynor Allweather19:30Houlihan Mark
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
Villa CelticWoodlawn/SportslinkChanel Leisure Centre19:30Conroy Adam
First Ireland Sen Sat: 2017/18
East Wall BessboroughBallyogan CelticClontarf Road All Weather19:30McCabe Patrick
FCG Div 2 Sat: 2017/18
Elm Mount FCWhitehall CelRichmond Rd18:30Cunningham Larry
FAI Futsal Cup 2018
Futsamba NaasBohemian AFC20:30
Total : 40