Clubs:
AUL Match Reports
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
SCV FC 9 - 3 Villa Celtic 12/11

SCV FC take all points from Villa Celtic.
6th placed SCV FC comprehensively won 9-3 against their visitors, 3rd placed Villa Celtic at Quarryvale Park at 11 am

SCV FC
Form: W W L L L W

Villa Celtic
Form: L W W W L L W


Yellow Cards: (SCV FC) Michael McDonnell,Davey Cullen,Jason Byrne

20/11/2017
Superior Racking Div 1 Sun: 2017/18
Blackrock College FC 4 - 3 East Wall Bessborough 12/11

Blackrock College FC take all points from East Wall Bessborough.
10th placed Blackrock College FC marginally won 4-3 against their visitors, 5th placed East Wall Bessborough at Rockfield Pk at 11 am

Blackrock College FC
Form: W L W L D D

East Wall Bessborough
Form: L W W W L D L L


Yellow Cards: (East Wall Bessborough) Derek Keogh,Patrick Harcourt,Daragh Brady

20/11/2017
First Ireland Sen Sat: 2017/18
Ballyogan Celtic 1 - 1 Sandyhill/Shangan FC 18/11

Ballyogan Celtic share points with Sandyhill/Shangan FC.
3rd placed Ballyogan Celtic were held to a 1-1 draw by 4th placed Sandyhill/Shangan FC at Bearna Pk Sandyford at 2 pm

Ballyogan Celtic
Form: D L L D W D W

Sandyhill/Shangan FC has yet to be beaten in this competition, having won 2 out of its last 4 games.
Form: D W D W


Yellow Cards: (Ballyogan Celtic) Sean Archbold
(Sandyhill/Shangan FC) Dean Hayden,Sean O'Reilly,Alan Somers,Patrick Broderick

20/11/2017
LFA Junior Cup: 2017/18
Coill Dubh Ath 2 - 3 Kilmore Cel 17/11

Coill Dubh Ath despatched by Kilmore Cel.
Coill Dubh Ath were marginally beaten at home by Kilmore Cel at Coill Dubh Ath Home Ground

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
LFA Junior Shield: 2017/18
Rivermount FC 8 - 0 Frankfort FC 18/11

Rivermount FC despatch Frankfort FC.
Rivermount FC comprehensively won 8-0 against their visitors, Frankfort FC at Tolka Valley Pk at 2:30 pm

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
LFA Junior Shield: 2017/18
Rivervalley Rangers 9 - 10 Dynamo Ridgewood 18/11

Rivervalley Rangers suffer defeat to Dynamo Ridgewood.
Rivervalley Rangers were marginally beaten at home by Dynamo Ridgewood at Ridgewood Swords at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
LFA Junior Shield: 2017/18
Dingle United 3 - 1 Park Celtic 19/11

Dingle United claim victory against Park Celtic.
Dingle United won 3-1 against their visitors, Park Celtic at Deaf Village Ireland at 11 am

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
LFA Junior Shield: 2017/18
Earl Celtic 4 - 2 Celtic Park 18/11

Earl Celtic claim victory against Celtic Park.
Earl Celtic won 4-2 against their visitors, Celtic Park at Brickfield Park at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
LFA Junior Cup: 2017/18
Seaford Rock 1 - 2 Columbas Rovers 18/11

Seaford Rock despatched by Columbas Rovers.
Seaford Rock were marginally beaten at home by Columbas Rovers at Seaford Rock Home Ground

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
Toplion Div 1 Sat: 2017/18
Clontarf FC 3 - 5 Brookfield Celtic 18/11

Clontarf FC lose to Brookfield Celtic.
8th placed Clontarf FC were beaten at home by 6th placed Brookfield Celtic at St Annes(Woodside) at 12 pm

Clontarf FC
Form: L D L L L L L W

Brookfield Celtic
Form: W D L L W L W L

20/11/2017
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Rivervalley Rangers 3 - 1 Mountview CFC 19/11

Rivervalley Rangers beat Mountview CFC.
8th placed Rivervalley Rangers won 3-1 against their visitors, 12th placed Mountview CFC at Ridgewood Swords at 11 am

Rivervalley Rangers
Form: W D L L W L D L W

Mountview CFC
Form: L L D W L W L

20/11/2017
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Raheny United 2 - 6 Carriglea FC 19/11

Raheny United are defeated by Carriglea FC.
18th placed Raheny United were beaten at home by 11th placed Carriglea FC at St Anne's Park at 11 am

Raheny United has yet to win in this competition.
Form: L D L

Carriglea FC
Form: W L L W L W

20/11/2017
LFA Junior Shield: 2017/18
Skryne Tara 4 - 0 Clontarf FC 19/11

Skryne Tara win against Clontarf FC.
Skryne Tara won 4-0 against their visitors, Clontarf FC at Skryne Tara Home Ground at 1:15 pm

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Grange Woodbine 5 - 0 Woodfarm FC 12/11

Grange Woodbine despatch Woodfarm FC.
9th placed Grange Woodbine comprehensively won 5-0 against their visitors, 13th placed Woodfarm FC at Edenmore Crescent at 11 am

Grange Woodbine have yet to be beaten at home.
Form: W L W L W L D D

Woodfarm FC
Form: L W D L L L L W

20/11/2017
AUL Division 3A Saturday: 2017/18
Oliver Bond FC 1 - 6 Phoenix FC 18/11

Oliver Bond FC suffer defeat to Phoenix FC.
10th placed Oliver Bond FC were comprehensively beaten at home by 2nd placed Phoenix FC at Grangegorman A/W at 12 pm

Oliver Bond FC
Form: L L D L L W L L

Phoenix FC
Form: W W L W W D W

20/11/2017
AUL Division 3 Saturday: 2017/18
St Columbans SYC 4 - 1 Hot Press MGB 18/11

St Columbans SYC take all points from Hot Press MGB.
3rd placed St Columbans SYC won 4-1 against their visitors, 6th placed Hot Press MGB at Glin Road at 2:30 pm

St Columbans SYC are currently on a winning streak of 4 games.They have yet to be beaten at home.
Form: W W W W L W W

Hot Press MGB
Form: L L W W W

20/11/2017
AUL Frank Roe Cup 2017/18
Railway Union 4 - 0 Lusk United 12/11

Railway Union beat Lusk United.
Railway Union won 4-0 against their visitors, Lusk United at Park Ave. at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
LFA Junior Shield: 2017/18
St Pats/Phoenix 1 - 6 Donacarney Celtic 19/11

St Pats/Phoenix suffer defeat to Donacarney Celtic.
St Pats/Phoenix were comprehensively beaten at home by Donacarney Celtic at johnstown park no4 at 11 am

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
LFA Junior Shield: 2017/18
Mountmellick 1 - 3 Loughshinny FC 19/11

Mountmellick are defeated by Loughshinny FC.
Mountmellick were beaten at home by Loughshinny FC at Mountmellick Home Ground at 1:30 pm

This is the first game for both teams in this competition

20/11/2017
AUL Division 3 Sunday: 2017/18
Coolock Ath 0 - 6 Cabra Celtic 15/11

Coolock Ath are defeated by Cabra Celtic.
4th placed Coolock Ath were comprehensively beaten at home by League leaders Cabra Celtic at AUL All weather at 8 pm

Coolock Ath
Form: W L W L W D D D W

Cabra Celtic
Form: W W L W W W W L W

20/11/2017
Rivervalley Rangers v St Peters
FAI Junior Cup 13/03 13:00
Rivervalley Rangers 0 - 1 St Peters

Herald Striker

Like This Page · 7 mins ·

RIVERVALLEY RANGERS.............0

St PETER'S FC..............................1

By JOHN MOONEY

A PENALTY with ten minutes remaining in this FAI Junior Cup quarter final between Rivervalley Rangers and St Peters, Athlone was the deciding factor in the AUL on Sunday afternoon.

With the clock running down, and extra time looming, the visitors struck gold when Noel Magee was fouled in the area and he dusted himself down before coolly slotting home from the spot.

more..
16/03/2016